Sendvičpaneļu montāža

Sendvičpaneļu montāža

Kā galvenā sendvičpaneļu priekšrocība visbiežāk tiek minēta ātrā sendvičpaneļu montāža, ko nodrošina šī risinājuma izmantošana. Pieredzējuši speciālisti sendvičpaneļu montāžu veiks ātri un efektīvi, tādā veidā samazinot kopējās darba izmaksas.

Liela priekšrocība šī risinājuma izmantošanā ir arī tā, ka pēc sendvičpaneļu montāžas nav nepieciešama papildus apdare. Tas attiecās gan uz ārējām, gan iekšējām sienām un jumta konstrukcijām. Sendvičpanelis var tikt izmantots arī vienpusējai ēku renovācijai

Lai nodrošinātu vizuālu saderību ar klientu vēlmēm un prasībām, skārda apšuvumu ir iespējams izveidot dažādos veidos, turklāt tam ir pieejama plaša krāsu izvēle. Līdz ar to ikviens klients var atrast un izvēlēties tādu komplektāciju, kas atbilst visām prasībām, vienlaikus nodrošinot izcilu kvalitāti par pieņemamu cenu.

Veicot sendviča tipa paneļu montāžu, to savienojums tiek veidots tā, lai tas nebūtu redzams. Līdz ar to ēkas fasādei tiek piešķirts estētisks izskats, ko nav iespējams nodrošināt izmantojot citus risinājumus.

Ikviens no mūsu piedāvājumā esošajiem paneļiem ir izteikti izturīgs pret dažādiem apstākļiem, kas uz tiem var iedarboties ekspluatācijas laikā, kas nozīmē, ka sendviča tipa paneļi ir izteikti laba investīcija ēkas būvniecībā.

Tāpat, visi paneļi, ko saviem klientiem piedāvā BC Systems, ir paredzēti gan vertikālai, gan horizontālai montāžai. Līdz ar to, ar šo paneļu palīdzību ir iespējams veikt pilnu ēkas sienu un jumta montāžu, izmantojot vienu risinājumu.

Pareiza sendvič paneļu montāža ir kritisks aspekts, nosakot ēkas izturību un izturību. Tā rezultātā ne tikai pašiem sendvič paneļiem jābūt augstas kvalitātes, bet arī ar tiem saistītajiem materiāliem – papildu elementiem un sastāvdaļām. Un, pats galvenais, process jāveic kvalificētiem speciālistiem, jo ​​kļūdas var izraisīt sliktu ietekmi un struktūras bojājumus. Sendvič paneļi tiek izmantoti saliekamo konstrukciju sienu un jumta seguma būvniecībai. Katrs darba veids ir atšķirīgs savā veidā. Pērkot sendvič paneli, ir svarīgi pārskatīt dokumentāciju, kurā sīki aprakstīti savienojuma punkti, papildu detaļu veidi un sastāvdaļu izmantošanas veidi.

Galvenie sendvičpaneļu montāžas posmi ir šādi:

 • Metāla konstrukciju uzstādīšana un uzstādīšana
 • Metāla rāmja sagatavošana – metālu attīra no rūsas un pēc tam gruntē ar alkīda grunti.
 • Pamatnes slāņa blīvēšanai tiek izmantota pašlīmējošā blīvējuma lente.
 • Sienas montāža sākas pie pamatnes vai stūra un tiek pabeigta ar silikona hermētiķa uzklāšanu slēdzenes iekšpusē.
 • Jumts ir uzstādīts no pārkares līdz grēdai, pārklājot sendvičpaneļus.
 • Ir uzstādīti papildu elementi

Sagatavošanas darbi

Ir jāpabeidz visi darbi pie ēkas karkasa, kā arī metāla konstrukcijas gruntēšana un krāsošana. Veiciet piezīmes kolonnu piestiprināšanas vietās. Pirms darba uzsākšanas būvlaukums ir jānotīra, lai varētu izkraut paneļus, kas pēc tam jānovieto uz rūpīgi sagatavota starplikas, kas izgatavota no koka, putām vai polistirola. Pēc tam noņemiet iesaiņojuma plēvi no sendvičpaneļu iepakojuma. Pēc plēves noņemšanas pārbaudiet paneļu slēdzenes, lai iegūtu papildu izolāciju. Ja nepieciešams, noņemiet lieko izolāciju ar skrāpi.

Izmantotie instrumenti

Griešana tiek veikta, izmantojot šādus rīkus:

 • Ripzāģis no metāla
 • Lentzāģis no metāla
 • Finierzāģis elektrisks
 • Metāla griešanas elektriskās šķēres

Aizliegts izmantot leņķa slīpmašīnu (slīpmašīnu) vai jebkuru citu instrumentu vai procesu, kas saistīts ar ilgstošu pakļaušanu augstām temperatūrām. Šāda ātra apšuvuma metāla loksnes sasilšana iznīcina līmi un izjauc izolācijas saķeri ar metālu, kā rezultātā pakāpeniski rodas korozija un tiek zaudēta izturība.

sendvič paneļi, kurus var pacelt

Sendvič paneļu (vakuuma piesūcekņu) pacelšanai izmanto mehāniskos vai vakuuma satvērējus. Paneli var pacelt horizontāli, izmantojot mehānisku satveršanas skavu. Paneļa vertikālai pacelšanai tiek izmantoti rokturi “Maina-Vira”.

Vakuuma satvērēju galvenā priekšrocība ir spēja ātri nostiprināt sendvič paneli; tie ļauj instalēt mazāk nekā 10 minūtēs. Lai gan tie ir dārgāki par mehāniskiem, tos ir daudz ērtāk lietot. Noņemiet plēvi no piestiprināšanas vietām, izmantojot vakuuma piesūcekņus. Nav nepieciešams pilnībā noņemt filmu; to var izdarīt pēc instalēšanas pabeigšanas. Fiksētā paneļa pacelšanai tiek izmantots celtnis vai vinča.

Nepieciešamais aprīkojums un celtniecības materiāli:

 • Skrūvgriezis
 • Stropi, kas ir elastīgi
 • Satvērēji, mehāniski vai vakuumā
 • Metāla šķēres
 • Blīvējuma lente blīvēšanai
 • Sendvičpaneļu pašvītņojošās skrūves
 • Skrūves ar pašvītņojošām galvām apdares elementiem
 • Zāģa līmenis
 • Pievienotas sastāvdaļas

Sienu sendvičpaneļu montāža

Sienu paneļus var uzstādīt vertikāli vai horizontāli. Izmantojot horizontālo pieeju, uzstādīšana jāsāk pie pamatnes; izmantojot vertikālo metodi, uzstādīšana jāsāk pie ēkas stūra. Ja nepieciešams, starp pamatu un paneli tiek novietots izolācijas materiāla un hermētiķa slānis. Lai nodrošinātu sendvičpaneļu siltumizolāciju un saķeri ar metāla karkasu, uz rāmja kolonnām jāuzliek poliuretāna blīvējuma lente.

Horizontālā pieeja nodrošina, ka slēdzenes paliek droši savienotas pat tad, ja paneļi ir piekrauti. Šajā uzstādījumā sendvič paneļi ir nostiprināti ar pašvītņojošām skrūvēm visā konstrukcijas sienu garumā. Uzstādot paneli, tas stingri jāpiespiež pret rāmi, nesalaužot polimēra pārklājumu, un pēc tam jāpārbauda līmenis.

Vertikāls stiprinājums ir ieteicams konstrukcijām, kuru maksimālais sienas augstums ir seši metri. Šajā scenārijā sendvič sienu paneļi ir uzstādīti starp pagrabu un jumtu. Šo darbu īpatnība ir specializētu iespīlēšanas ierīču izmantošana, lai nodrošinātu blakus esošo paneļu savienošanu, kas ir nepieciešama, strādājot ar liela garuma un svara paneļiem. Savienojumu regulēšana, izmantojot triecienu, noteikti ir aizliegta.

Sienas sendvič paneļu slēdzeņu savienojumam jābūt ārkārtīgi drošam. Lai izvairītos no siltumizolācijas bojājumiem, ko izraisa nelabvēlīgas temperatūras svārstības, ieteicams hermētiķi ievietot slēdzenes iekšpusē. Hermētiķis tiek uzklāts gan no pils iekšpuses, gan ārpuses skarbajā ziemeļu klimatā.

Paneļu šķērseniskie savienojumi ir izolēti ar izolējošu vielu. Minerālvilnu izmanto sendvičpaneļos ar minerālvilnu; minerālvati vai poliuretāna putas tiek izmantotas sendvičtipa paneļos ar PSB-S. Šajā gadījumā tehnoloģiskajam šuvim jābūt vismaz 20 mm platam un uzstādīšanas beigās jāaizzīmogo ar papildu gabaliem.

Jumta sendvičpaneļu montāža

Jumta paneļu uzstādīšana jāveic uz jumtiem ar maksimālo slīpumu 7 °. Galvenais uzdevums jumta uzcelšanā ir jumta seguma sendvič paneļu pacelšana visā konstrukcijas augstumā. Galu galā jumta paneļi bieži ir biezāki un smagāki par sienu paneļiem, jo ​​tajos ir liels pildvielas blīvums. Paceļot sendvičpaneļus, ir svarīgi izvairīties no slēdzenes bojāšanas. Pēdējā gadījumā, ja mehāniskie vai vakuuma satvērēji nav iekļauti aprīkojuma sarakstā, var izmantot paliktni uz stropēm. Sekojiet līdzi polimēra pārklājuma integritātei – ja tas pasliktinās, tērauds kļūst pakļauts korozijai, kā rezultātā panelis ir jāmaina.

Pirms uzstādīšanas rūpīgi pārbaudiet slēdzenes. Pils iekšpusē nevajadzētu būt papildu izolācijai. Ja nepieciešams, noskrāpējiet lieko pildvielu ar skrāpi, lai nodrošinātu, ka slēdzene cieši pieguļ. Pēc pacelšanas sāciet paneļu uzstādīšanu no pārkares līdz jumta pacēlumam, vispirms savienojot slēdzenes un ievietojot nākamo rindu. Uzstādīšanas laikā uz slēdzenēm uzklājiet hermētiķi. Sākotnējā paneļa mala ir izlīdzināta ar ēkas ārsienu; pārkares attālumu nosaka projekts. Jumta gareniskā stiprināšana ar pašvītņojošām skrūvēm notiek stingrinātājos, lai ierobežotu slēdzeņu spiediena samazināšanu; tā rezultātā, izvēloties skrūves garumu, jāņem vērā viļņu augstums. Šķērsvirziena stiprināšana ietver skrūvju ieskrūvēšanu ar piecdesmit milimetru intervālu.

Noslēgumā

Pabeidzot visu darbu pie sendvičpaneļu uzstādīšanas, varat sākt citu detaļu uzstādīšanu. Tie ļauj pagarināt ēkas ekspluatācijas laiku, slēpjot korozijai pakļautās vietas un izrotājot ēkas ārpusi. Komponentu uzstādīšana jāsāk apakšā, ar pamatnes / cokola veidgabaliem un bēgumiem. Pēc tam uzstādīšanu var turpināt jebkurā secībā; kritiskais faktors ir slēgto spraugu un savienojumu hermētiskums. Uzstādot elementus, apstrādājiet to iekšējās virsmas ar hermētiķi. Papildu detaļas tiek piestiprinātas pie sendvičpaneļu konstrukcijas, izmantojot pašvītņojošas skrūves. Lai saglabātu dizainu un krāsas, tiek izmantotas pašvītņojošas skrūves tādā pašā krāsā kā paneļi.

Sendvičpaneļu produkcija no Baltic Construction Systems SIA

Vēlies saņemt kādu no Baltic Construction Systems pakalpojumiem?